Ogrzewanie nadmuchowe do Polski przybyło z Stanów Zjednoczonych. Jest to bardzo ciekawa propozycja ogrzewania dla osób, które chcą zaoszczędzić na kosztach eksploatacyjnych nie tracąc przy tym komfortu cieplnego. Ten system ogrzewania można z powodzeniem stosować w budynkach jednorodzinnych jak i w większych przestrzeniach.
Działanie ogrzewania nadmuchowego
Aby móc dokładnie zrozumieć, jak działa ogrzewanie nadmuchowe to najpierw trzeba poznać zasadę, zgodnie z którą działa ogrzewanie nadmuchowe. Zasada pracy ogrzewania nadmuchowego nie jest skomplikowana. W pierwszej kolejności powietrze jest pobierane przez zewnętrzną czerpnię, następnie przez filtr włókninowy, który wychwytuje zanieczyszczenia mechaniczne trafia do pieca. Przefiltrowane i jednocześnie podgrzane w piecu powietrze jest przekazywane do przewodów nawiewnych, które rozprowadza je po wszystkich pomieszczeniach. Z kolei zużyte powietrze jest usuwane przewodami wentylacji grawitacyjnej lub wentylacji mechanicznej. Co ważne zużyte powietrze może być również zasysane do przewodu powrotnego, gdzie będzie mieszać się ze świeżym powietrzem.
Dodatkowe funkcje ogrzewania nadmuchowego
Ogrzewanie nadmuchowe może pełnić dodatkowe funkcje, aby podnieść jakość powietrza w domu. Jedną z dodatkowych funkcji jest nawilżacz. Montuje się go w głównym kanale, którym rozprowadzane jest ogrzane powietrze. Dzięki temu można mieć automatyczną kontrolę nad wilgotnością w domu.